ZOO Brno

ZOO Brno

Ubytování v Brne Apartmán prízemí Apartmán podkroví Rezervace ubytování Ubytování Kontakt

ZOO Brno

Zoo Brno se nachází cca 15 min veřejnou dopravou od našeho domu.

Více informací na webu ZOO Brno www.zoobrno.cz
ZOO Brno

Brno v odkazech:

V blízkosti našeho ubytování se nachází množství zajímavých míst města Brna jako např. Brněnská přehrada, planetárium města Brna, BVV - Brněnské veletrhy a výstavy. Více informací naleznete zde:

Hrad Špilberk - Brno
Brněnská přehrada
BVV - Brněnské veletrhy a výstavy
ZOO Brno

Rezervace ubytování

Ubytování v naší vile si můžete rezervovat kliknutím na následující odkaz. Obratem Vás budeme informovat, zda je požadovaná rezervace možná.
Rezervace ubytování onlike zde
Zoolgická zahrada Brno

Zoologická zahrada města Brna byla pro veřejnost slavnostně otevřena 30. srpna 1953. Rozkládá se na 65 hektarech lokality Mniší hora v Brně-Bystrci v těsné blízkosti brněnské přehrady.

V současné době (stav k 31.12.2003) chováme více než 720 jedinců 178 druhů obratlovců (262 savců v 80 druzích, 210 ptáků v 47 druzích, 132 plazů v 41 druzích, 4 obojživelníky dvou druhů a 112 ryb v 8 druzích). Do EEP (Evropský záchovný program) je zapojeno 17 druhů či poddruhů savců, ptáků a plazů chovaných v naší zoo. Jsou to např. adax, kiang, kočka pouštní, kočka rybářská, levhart cejlonský, tygr sumaterský, zebra Grévyho, žirafa síťovaná atd. V mezinárodních plemenných knihách (ISB) je vedeno 18 druhů a v evropských plemenných knihách (ESB) je vedeno 12 druhů u nás chovaných zvířat.

Všechny naše návštěvníky srdečně zveme k prohlídce nových expozic. „Tropické království“ Vám představí obyvatele tropů Afriky, Asie a Ameriky, v „Tygřích skalách“ uvidíte tygry sumaterské a levharty cejlonské, v „Dětské zoo“ si nejen děti mohou pohladit malá domácí zvířata. Nezapomeňte navštívit novou restauraci a prodejnu suvenýrů

„U Tygra“ v přímém sousedství „Tygřích skal“. Také se můžete na chvíli ocitnout ve srubu kanadských indiánů kmene Haida a můžete si prohlédnout naši nejnovější expozici pro vlky kanadské a pro bobry kanadské.

Kontakt:
telefon: 546 432 311
fax: 546210000
e-mail: zoo@zoobrno.cz

Otevírací doba

listopad až únor
9°° - 16°°

březen a říjen
9°° - 17°°

duben až září
9°° - 18°°

Pavilony a pokladny se zavírají hodinu před uzavřením areálu ZOO.

Copyright © 2004. All Rights Reserved (ZOO Brno)